Bollinger szignál
A Bollinger szalagot (csatornát) nagyon sokféleképpen lehet kereskedni, a Hibrid+ ezek közül a csatornába kívülről érkezés elvére alapul.
Mielőtt elmélyülnél ebben a bejegyzésben, javaslom, hogy olvasd át a belépési folyamatot bemutató leírásunkat.
A szignál
A Bollinger szignál alapján akkor nyílhat pozíció, ha az árfolyam érinti vagy meghaladja a Bollinger szalag valamelyik szélét, majd újra visszatér a csatornába, és a csatornán belül zár az aktuális idősík gyertyája.
A szignál részletes leírását és a kapcsolódó TK Bollinger Bands indikátor leírását külön bejegyzésben találod – először tekintsd át azt, majd utána folytasd ennek a cikknek az olvasását.
A szignál lejárata
Amennyiben gyertyakonfirmációt is vársz a nyers szignálhoz, akkor ennek bekövetkeztére a szignál lejárati ideje alatt van lehetőség. Előfordulhat, hogy a konfirmációra várakozás közben újabb Bollinger nyers szignál alakul ki; ebben az esetben a várakozási idő újraindul, és az időben legutolsó (legfrissebb) szignál bekövetkeztétől mérjük azt.
A teljes belépési folyamatról A belépési folyamat című bejegyzésben olvashatsz.
Kapcsolódó paraméterek a menürendszerben
A Bollinger szignál összes beállítását a menü () ikonra kattintást követően megjelenő
menüben találod.Az almenükben található paraméterek jelentését a Belépési szignálok beállításai, illetve a Szűrők és konfirmációs alakzatok kategóriákban találod meg külön bejegyzésekben.
- Nem
- Igen
- Nem
- Igen
- Aktuális
- M1
- M5
- M15
- M30
- H1
- H4
- D1
- W1
- MN1
- Záróár
- Nyitóár
- Legmagasabb ár
- Legalacsonyabb ár
- Tipikus ár
- Középár
- Súlyozott záróár
- Aktuális gyertya
- 1. lezárt
- Nem
- Igen