Gyertya szignál
Az ebben a bejegyzésben taglalt gyertya alakzatok két fontos szerepet is kapnak a Hibrid+ robotban: használhatóak önálló szignálként és konfirmációként is.
Mielőtt elmélyülnél ebben a bejegyzésben, javaslom, hogy olvasd át a belépési folyamatot bemutató leírásunkat.
Önálló szignál: ebben az esetben a gyertyaalakzatokat önmagukban használjuk nyers szignálként. A nyers szignálhoz a folyamatleírásnak megfelelően szűrők rendelhetők hozzá, de természetesen a konfirmációs alakzatok ennél a szignálnál nem érhetők el, hiszen gyertyaalakzat képezi magát a szignált.
Példa: a Gyertya szignál modulban a kettes gyertya alakzat adja a nyers belépési szignált, azaz már az is belépési szignált jelent, ha kialakul a kétgyertyás alakzat.
Konfirmációs alakzat: ebben az esetben a gyertyaalakzatokat konfirmációként használhatjuk fel egy másik nyers szignál jóváhagyására.
Példa: egy RSI, Bollinger vagy Trend szignál kialakulása adja a nyers belépési jelet. A belépési jelet követően – meghatározott gyertyaszámon belül – elvárunk egy konfirmációs alakzatot is. Amennyiben a konfirmációs alakzat nem jön létre a meghatározott számú gyertyán belül, a nyers szignált figyelmen kívül hagyjuk.
Szignálok
Erre a szignálra akkor nyílik ügylet, ha kialakulnak fordulatot előre vetítő gyertya konfigurációk. A Gyertya szignál modulban lévő gyertyaalakzatok közül minimum egyet be kell kapcsolni. Ha egyetlen gyertyaalakzat sincsen bekapcsolva a szignál modulon belül, akkor nem történhet szignálkeresés és belépés.
Ha egyszerre több alakzatot is engedélyezel, akkor köztük “vagy” kapcsolat lesz. Ez azt jelenti, hogy a robot a legegyszerűbb alakzat kialakulásakor azonnal elindítja a belépési folyamatot.
A belépés az alakzat gyertyáit követő első gyertya nyitóárában történik meg; a kiértékelés tehát kizárólag lezárult gyertyákat vesz figyelembe.
Egyes gyertya alakzat
Ez a szignál a világ legegyszerűbb belépési szignálja nevet is viselhetné. Az alakzat egy darab gyertyából áll: emelkedő gyertyát buy, csökkenő gyertyát sell szignálnak veszünk.
Long szignál: kialakul egy bearish (emelkedő) gyertya.
Short szignál: kialakul egy bullish (csökkenő) gyertya.
Kettes gyertya alakzat
Az alakzat két darab gyertyából áll.
- Long szignál: kialakul egy olyan bullish gyertya, amelynek a záróára magasabban van az előző gyertya nyitó és záróáránál. Az mindegy, hogy az előző gyertya bearish vagy bullish.
- Short szignál: kialakul egy olyan bearish gyertya, amelynek a záróára alacsonyabban van az előző gyertya nyitó és záróáránál. Az mindegy, hogy az előző gyertya bearish vagy bullish.
Hármas gyertya alakzat
Az alakzat három darab gyertyából áll.
Long szignál: kialakul egy olyan bullish gyertya, amelynek a záróára magasabban van az előző két gyertya nyitó és záróáránál. Az mindegy, hogy az előző gyertyák milyen irányúak.
Buy hármas gyertya alakzat
Short szignál: kialakul egy olyan bearish gyertya, amelynek a záróára alacsonyabban van a két előző gyertya nyitó és záróáránál. Az mindegy, hogy az előző gyertyák milyen irányúak.
Sell hármas gyertya alakzat
Engulfing gyertya alakzat
Az alakzat két darab gyertyából áll.
Long szignál: egy emelkedő gyertya teste (a nyitó és záróára közti szakasz) magába foglalja az őt megelőző csökkenő gyertya testét (nyitó és záróára közötti szakaszt).
Buy engulfing gyertya alakzat
Short szignál: egy csökkenő gyertya teste (a nyitó és záróára közti szakasz) magába foglalja az őt megelőző emelkedő gyertya testét (nyitó és záróára közötti szakaszt).
Sell engulfing gyertya alakzat
Kapcsolódó paraméterek a menürendszerben
A Gyertya szignál összes beállítását a menü () ikonra kattintást követően megjelenő
menüben találod.Az almenükben található paraméterek jelentését a Belépési szignálok beállításai, illetve a Szűrők és konfirmációs alakzatok kategóriákban találod meg külön bejegyzésekben.
- Nem
- Igen
- Aktuális
- M1
- M5
- M15
- M30
- H1
- H4
- D1
- W1
- MN1
- Nem
- Igen
- Nem
- Igen
- Nem
- Igen
- Nem
- Igen