A Risk Manager egy kereskedési segédeszköz, amellyel lehetőséged nyílik azonnali pozíciók nyitására és megbízások kihelyezésére, azok méretezésére és az élő pozíciók menedzselésére. Az expert maximálisan támogatja a kézi kereskedést, és képes arra, hogy automatikusan menedzselje az általa nyitott pozíciókat – a felhasználó beállításai és utasításai szerint.
Mindezek mellett az expertet arra is használhatod, hogy megfigyeld a stop-loss, take-profit, megbízás típusok, lot méret, veszteség, nyereség, hozam/kockázat arány stb. közti összefüggést.
A szoftver legfontosabb erősségei
Ezzel tudod megtervezni a nyitni kívánt pozíció S/L és T/P szintjeit, továbbá a függő megbízások helyszínét. Három segédvonal, és a rajtuk lévő szerkeszthető mezők segítségével többféle módon kiszámíthatod a tervezett pozíció vagy megbízás összes tulajdonságát.
A menedzselési funkciók hétféle S/L mozgatást, és három fajta azonnali zárást tartalmaznak, melyek önmagukban vagy együtt is használhatók. Minden funkció könnyen engedélyezhető, vagy tiltható a charton elhelyezett gombokra kattintással.
A kijelző lehetőséget ad beállításaid és pozícióid nyomon követésére, és ezen kívül további extra, kényelmi funkciókat is tartalmaz – megjelenítheted a pozíciók várt profitjával, veszteségével és aktuális állapotával kapcsolatos információkat. Ha egyszerre több pozícióval szeretnél dolgozni, akkor lehetőséged nyílik az irányonkénti átlagár, a közös abszolút nulla pont megjelenítésére is, amely a pozícióépítésnél lehet hasznos.
Szó szerint mindent át tudsz állítani magadnak, legyen szó a menedzselési funkciókról, vagy a charton lévő vezérlőelemek színeiről. Az egyes funkciók fejlesztése során törekedtünk arra, hogy minden felesleges információ kikapcsolható legyen, ha éppen nem rájuk akarsz fókuszálni. Előre láthatod, hogy a függő – még be nem nyílt és aktuálisan tervezett – ügyletek milyen hatással lesznek az akkori helyzetre.
A kijelzőn látható vezérlők csoportjai
A kijelzőn több vezérlőelem-csoportot találsz. Az alábbi képernyőképen számokkal jelöltem a különböző csoportokat, melyeket hamarosan részletesen is bemutatok (nem feltétlen a számozás sorrendjében).

Itt jelenik meg a nyitott pozíciók lebegő egyenlege, néhány környezeti információ, a program bekapcsolt menedzselési moduljainak főbb beállításai, valamint a kezdőtőke védelem információja. A kikapcsolt menedzselő modulokhoz tartozó információs sorok el lesznek rejtve – ha például a Csúszóstop funkció ki van kapcsolva, akkor az ő beállításait tartalmazó információs sor meg sem jelenik.
Ezekkel a gombokkal tudod ki- és bekapcsolni a menedzselési funkciókat, megjeleníteni és elrejteni a méretező panelt és az információs kijelzőt, valamint hozzáférni a Gyors zárás és a Kezdőtőke visszaállítása funkciókhoz.
A méretező panel gombjai és szerkeszthető mezői. Ezeknek a mezőknek a segítségével tudod állítani a méretező legalapvetőbb funkcióit.
Ennek a panelnek a részletes bemutatását taglaló bejegyzéshez kattints ide.
A méretező stop-loss segédvonala. Ezzel tudod megadni, hová szeretnéd elhelyezni a tervezett megbízásod vagy pozíciód S/L (veszteség) vonalát. Ez a vonal mindig be van kapcsolva, és mindig látszik, azaz nem tudsz az experttel S/L nélküli pozíciót vagy megbízást indítani. Az S/L vonal piaci árhoz viszonyított helyzete határozza meg, hogy buy vagy sell ügyletet nyithatunk. Ez igaz azonnali vagy függő megbízások elhelyezésére is.
Ennek a vonalnak a részletes bemutatását taglaló bejegyzéshez kattints ide.
A méretező nyitóár segédvonala. Amennyiben Megbízásos módban vagy, ez a vonal láthatóvá válik és a a segítségével adhatod meg a tervezett függő megbízás nyitóárát. Ha Azonnali (nem Megbízásos) módban vagy, akkor ez a vonal nem lesz kirajzolva, hiszen akkor ott tudsz majd buy vagy sell pozíciót indítani, ahol az ár az adott pillanatban van.
Ennek a vonalnak a részletes bemutatását taglaló bejegyzéshez kattints ide.
A méretező take-profit segédvonala. Ezzel tudod megadni, hová szeretnéd elhelyezni a tervezett megbízásod vagy pozíciód T/P (célár) vonalát. Ez a vonal opcionálisan ki- és bekapcsolható a TP feliratú gombbal. Ha úgy döntesz, hogy nem szeretnél célárat adni az adott pozíciónak – a nyitás vagy kihelyezés pillanatában –, akkor kapcsold ki a TP gomb segítségével. Ha a gomb piros színű, akkor a célár vonal eltűnik a chartról.
Ennek a vonalnak a részletes bemutatását taglaló bejegyzéshez kattints ide.
Verziószám és azonosítás (7)
Verziószám információ, valamint a felhasználói azonosításhoz szükséges információs kijelző aktiváló gombja. Ha ráhúzod az egeret a céltábla ikonra, megjelennek a részletek.
Bejegyzések a Risk Managerrel kapcsolatban
Hagyj üzenetet